10
Leden

Máte nepovedený permanentní make-up a toužíte znovu nabýt ztracené sebevědomí? Chcete, aby váš make-up vypadal znovu pěkně? Máte obavy z toho, že by případná oprava vše jen zhoršila a nevíte na koho se obrátit? Dnes mám pro vás pár tipů, jak zajistit, že s výsledkem budete tentokrát opravdu spokojená.

Pro začátek můžete najít množství fotografií prací na internetu a Facebooku. Mrkněte, co se vám líbí a nelíbí. Také pátrejte ve svém okolí, zda má někdo s permanentním make-upem bezprostřední zkušenost a zda jsou s prací spokojeni. V tomto případě se opravdu nevyplácí dát na slova jako: „ SLYŠELA JSEM, TA JE DOBRÁ!“. Všichni máme rozdílné požadavky, styl a vkus, takže má rada zní: DEJTE NA SVŮJ ÚSUDEK! Domluvte si alespoň 2 nebo 3 schůzky nezávazně v různých salonech, kde se vám práce líbila a domluvte si termín konzultace.

 

15966352_1309689742402674_801505866_o

 

Co by taková konzultace měla obsahovat?

Každý specialista provádějící permanentní make-up by vám měl doporučit, zda pro vylepšení bude potřeba provést změny tvaru, barvy, případně obojího a své doporučení by měl umět zdůvodnit. Není lepší způsob, jak si případný výsledek ověřit, než předkreslením konturovací tužkou. Velice dobře tak uvidíte, zda je navrhovaný tvar či barva pro vás opravdu vyhovující. Obzvláště si ověříte, že navrhovaný tvar obočí nepůjde zcela mimo tvar stávající a vy se najednou ocitnete s jedním párem obočí navíc :). Ačkoliv to zmiňuji s určitou nadsázkou, tak se takové situace navzdory své absurdnosti stávají poměrně často a je to spíše k pláči! Můžete samy posoudit na základě fotografie níže.

Na druhou stranu je také důležité s čím přicházíte. Někdy vámi požadovaná změna zkrátka není možná, na což by vás měl zkušený specialista upozornit. Zásadně by neměl realizovat vaše představy pouze s vidinou výdělku, když bude sám vědět, že výsledek nebude uspokojivý.

 

15966996_1309686489069666_1733292110_o

 

Průběh korekce

Pokud jste tedy vybrala profesionála, který vám změnu provede, jistě bude opatrnost na místě a práce bude vyžadovat minimálně dvě sezení. Po první aplikaci si vás určitě pozve do 6-ti týdnů na korekci, kde se vyhodnotí, jak první aplikace dopadla a stanoví jaký bude další postup. Někdy se může korekce posunout například až na třetí měsíc po první aplikaci. Je důležité sledovat, jak pleť pracuje a obrnit se trpělivostí. To platí jak pro vás, tak i pro vašeho specialistu.

Je nutné si uvědomit, že se permanentní make-up provádí na pokožce, která neustále přijímá a vylučuje různé látky. To znamená, že “pracuje” a zaznamenává veškeré změny, které do ni vneseme.

Lymfatický a imunitní systém jsou strážci, kteří pleť chrání a každý z nás má tělo nastaveno  individuálně. Průběh hojení a ukládání pigmentu se proto bude na každé pokožce odehrávat zcela jinak.

Přeji vám dobrý výběr,

Vlaďka.

 

Autor:Vlaďka Hýblová
12Prosinec
Vlaďka Hýblová / Nezařazené
11Listopad
Vlaďka Hýblová / Nezařazené