Autor Vlaďka Hýblová

Korekce: Proč je tak důležitá?

Autor Vlaďka Hýblová

Zveřejněno 25. 10. 2019

Pro docílení perfektního vzhledu vašeho permanentního make-upu nestačí pouze jedno sezení u PMU profesionála, ale zpravidla dvě. Pro zodpovězení otázky proč tomu tak je, je třeba pochopit několik základních souvislostí týkajících se vaší kůže, pigmentu a jak se v průběhu a po aplikaci vzájemně ovlivňují.

Kůže v průběhu aplikace

Naše metoda aplikace PMU spočívá v aplikaci pigmentu do vrchní vrstvy pokožky. Je to metoda velice šetrná, což ale nevylučuje reakci vašeho tělo na použitý pigment. Dojde ke spuštění lymfatického a imunitního systému, který se bude snažit pigment z těla vyloučit. Při tomto procesu dochází ke ztrátě 30% až 50% použitého pigmentu.

Nabízí se otázka, proč rovnou při aplikaci nepoužít více pigmentu? Pokožka by se musela o to více otevřít, tedy poranit. Mohlo by dojít ke krvácení, kůže by se následně hůře hojila a z těla by bylo ve finále vyloučeno třeba i 70% pigmentu.

Před

Po

Proces hojení

Na pokožce se začnou objevovat šupinky a kůže bude mírně rohovatět. Tento stav trvá přibližně týden, maximálně však 10 dní.

Po první aplikaci dochází také ke ztmavnutí pigmentu. Je to způsobeno probíhající oxidací. Pigment se bude postupně usazovat v pokožce, což běžně trvá 4 až 6 týdnů, ale v ojedinělých případech třeba i půl roku. Výslednou korekci tedy provádíme až po tomto procesu, který je u každé zákaznice zcela individuální.

Celý proces hojení se neobejde bez správné péče, kterou vám vždy musí vysvětlit profesionál provádějící zákrok. Vaše péče tak může rozhodnout o rozsahu korekce.

Korekce je tedy nevyhnutelnou součástí permanentního make-upu a každá žena je unikát. S tímto vědomím by k aplikaci měl přistupovat jak profesionál na PMU, tak i zákaznice při pravidelné péči po zákroku.

Před

Po

jedině s profesionály

Permanentnímu make-upu se věnujeme již patnáctým rokem
rezervovat termín

Další články

Související